Register

Resandet är naturligtvis en central del i vår rese- och livsstilsklubb.  Men det är så mycket mer än så.

Egen välgörenhetsorganisation

foundation logoMed vår resklubb kan du dessutom vara med och bidra till en bättre värld, då vi har vår egen välgörenhetsorganisation, som bland annat bygger skolor i bland annat Guatemala.  Vi har byggt över 100 så kallade "bottleschools" i Guatemala tillsammans med Hug It Forward, varit med i vattenreningsprojekt med Water for Water och renoverat barnhem i Grekland, Thailand,  Sydafrika och Zimbabwe.  Vi har dessutom varit med och stöttat så att barn kan få en bra utbildning i Indien och Mexico.

Varje år är vi över 2.500 personer som bidrar med över 25.000 timmars arbete på vår speciella volontärresor.

Avsikten att bidra till andra människor som har det sämre än du och jag, och att bidra till att göra dagens samhälle till en bättre värld, är den grundläggande tanken bakom vår rese- och livsstilsklubb.  Och vi ser till att ha roligt när vi gör det.


Resor som ger upplevelser

upplevelse resorSom rese- och livsstilsklubb, så har vi tillgång till resor du antagligen inte trodde fanns.  Och säkert inte tror är sanna, även när du väl rest på en.  

Varje paketerad frömresa är en upplevelse i sig.  I varje paketresa ingår, inte bara hotell och övernattning, utan även andra komponenter.  Det kan vara utflykter, sammankomster, partyn, måltider, spa och mycket mer.  Varje drömresa är unik och har sitt speciella innehåll.  Och alla är skapade för att ge dig en upplevelse utöver det du kan hitta någon annanstans. En upplevelse som ger minnen för livet.

Under 2016 hade vi nästan 7.000 olika drömresor.


Flyg och hotell

I vår rese- och livsstilsklubb har du naturligtvis också tillgång till hotell och flyg, som du kan boka separat.  Med olika typer av förmåner, rabatter och garantier, så har vi garanterat tillgång till de bästa flyg och hotell, till de bästa möjliga priserna.


Egna funktioner för din livsstil

Förutom att ha tillgång till resor, så har vår klubb även support och hjälp för att du ska kunna få den livsstil du drömmer om.  

Bland annat så har vi möjlighet att få förmånspoäng när vi handlar eller äter på restaurang.  Poäng som vi sedan kan använda för att exempelvis resa för.

Vi har också tillgång till en egen suppor som kan hjälpa oss med allt från att hitta rätt i en ny stad vi besöker, boka biljetter, till att undersöka vilken mikrovågsugn som är bästa alternativet för dig.


Bästa tekniken bara för oss

win a flye smart cardSom en av världens största reseorganisationer, så har vi exklusiv tillgång till teknik som är av topp-kvalitet.

Vi har bland annat tillgång till vår egen sökotor för resor, där vi kan boka våra upplevelser, med vår egen resebyrå.

Vi har också tillgång till underbara reseupplevelser via 360° filmer.  Och här pratar vi verkliga resor - inte animerade kortfilmer för att kunna sälja speciella glasögon.

Förutom detta så har vi bland annat snart tillgång till ett nytt revolutionerande kreditkort, som kan ersätta alla dina andra kreditkort.


Egna utbildningar

För dem som vi engagera sig mer i verksamheten och vår välgörenhetsorganisation, har vi också egna utbildningar, som verkligen är i världsklass.  Inte minst så kommer du även att få god nytta av det du lär dig i din vardag, i relationen med andra och i livet som helhet.


Gemenskap

gemenskapOch framför allt så har vi en gemenskap tillsammans.  Med ca 1.000.000 medlemmar träffar vi hela tiden nya, underbara människor.  En del blir ytliga bekanta, en del blir vänner för livet, och en del gifter sig och skaffar barn.

Oavsett, så är vi stor mängd människor, som i grunden har samma intresse och som vi trivs att umgås med, då hela vår klubb genomsyras av främst glada personer med liknande värderingar.

 

 

 

 

Låter det intressant?  Fyll i vårt kontaktformulär och du får veta mer!